Jak wygląda przykładowy dzień w przedszkolu?

rozkład dnia

Przedszkole „Pod Akacjami” zaczyna pracę od 6:00. Do godziny 8:00 trwa tak zwany Radosny Poranek, w którego trakcie dzieci bawią się w kącikach zainteresowań, konstruują, układają klocki czy rysują. Maluchy są aktywne fizycznie: wykonują zestawy porannych ćwiczeń i angażują się w zabawy ruchowe także przy muzyce. Następnie od godz. 8:30 odbywa się śniadanie. Po posiłku od 9:00 przychodzi czas na zabawę i edukację. Przedszkolaki pracują zarówno indywidualnie, jak i w grupach, dzięki czemu uczą się rozwiązywania problemów i komunikowania się z rówieśnikami. Zajęcia te zawierają także elementy edukacji:

• zdrowotnej,
  • społeczno-moralnej,
  • artystycznej,
  • muzycznej,
    przyrodniczej,
  • matematycznej, literackiej.

Ponadto dzieci biorą udział w wycieczkach i zabawach na świeżym powietrzu oraz zajęciach ruchowych w salach. Od godz. 10:30 jest drugie śniadanie, a następnie od 11:00 relaksacja. W jej trakcie maluchy w wieku 3 i 4 lat leżakują, a starszaki słuchają bajek lub muzyki. Po odpoczynku od godz. 12 rozpoczyna się Inspirujące Popołudnie, które jest czasem indywidualnych zabaw. Przedszkolaki podejmują aktywność własną z niewielką pomocą opiekuna. To także chwile, kiedy kilkulatki rozpoczynają przygodę z literaturą, nie tylko oglądając książeczki, ale również samodzielnie interpretując teksty podczas zabaw dramowych. Po tym intensywnym czasie o godz. 12:30 przychodzi pora obiadu i porządkowania sali. Dzieci podsumowują także cały swój dzień. Posiłek popołudniowy rozpoczyna się o 16:00.